O mnie

Beata Pala Dietetyk

Dlaczego warto mi zaufać?

W swojej praktyce przede wszystkim definiuję problem i szukam przyczyny jego powstania.
Pomagam w zrozumieniu związków przyczynowo-skutkowych powstania problemów zdrowotnych, a następnie krok po kroku w ich rozwiązywaniu.

Mam wszechstronne wykształcenie medyczne. Jestem magistrem dietetyki klinicznej z wieloletnim doświadczeniem oraz jestem też analitykiem medycznym. Opieram się na literaturze naukowej i najnowszych badaniach naukowych. W pracy wykorzystuję najnowsze osiągnięcia biotechnologiczne z zakresu diagnostyki. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach naukowych oraz w specjalistycznych szkoleniach.

Specjalizuje się w:

Moje wieloletnie doświadczenie umocniły mnie w przekonaniu, że  nasze nowoczesne życie może  powodować dysbiozę w jelicie. Prowadzimy życie pełne stresu, niewiele czasu spędzamy na łonie natury, nasza dieta jest zwykle uboga w błonnik, mieszkamy w zbyt sterylnym środowisku i polegamy na antybiotykach. Wszystkie te czynniki mogą wpływać na mikrobiom, a przez to,  mogą oddziaływać na nasze zachowanie i psychiczne samopoczucie. Coraz więcej badań łączy mikrobiom jelita z mózgiem i zachowaniem, co znane jest jako oś mikrobiom-jelito-mózg i dlatego głównie specjalizuję się w dietoterapii układu gastroenterologicznego i neurologiczno- psychicznego oraz celowanej probiotykoterapii.

  • Specjalizuję się w żywieniu chorób gastroenterologicznych, alergii i nadwrażliwości  pokarmowych. Przykładam ogromną wagę do  tematu mikrobioty jelitowej oraz możliwości jej ochrony i regeneracji. Definiuję problem i pomagam odbudować zniszczoną mikrobiotę błon śluzowych i dzięki temu organizm wraca do swojej biologicznej równowagi.
  • Drugi obszar mojej specjalizacji to choroby neurodegeneracyjne i psychiczne. Funkcjonowanie przewodu pokarmowego może stanowić jedną z przyczyn rozwoju depresji i innych zaburzeń psychicznych oraz jak wskazują najnowsze badania naukowe mają też wpływ na choroby neurodegeneracyjne.

W swojej pracy wspieram się najnowocześniejszą diagnostyką  medyczną: test wodorowo-metanowy, testy genetyczne, DNA i nadwrażliwości pokarmowych, analiza mikrobioty jelitowej, kwasów tłuszczowych, metabolitów. Dzięki takim narzędziom mogę szybko rozpoznać problem i dopasować sposób rozwiązania. Link do pełnej oferty badań